Jednym z mocniejszych elementów, które spajają związek, jest seks. Udany seks. Żeby w łóżku było cudownie, seks musi dawać uczucie spełnienia i satysfakcję dla serca, ciała i umysłu.

Wbrew pozorom do ekscytującego seksu nie potrzeba wyrafinowanych technik, dziwnych pozycji czy wschodnich sztuk tajemnych.


Monogamia w modzie

Istnieją teorie, według których nie jesteśmy predestynowani do wierności. Pośród ssaków, na około 5 tysięcy gatunków, tylko garść jest monogamiczna. To bobry, wydry, nietoperze, lisy, niektóre gryzonie, kilku przedstawicieli kopytnych, pewne naczelne.
Nie jest to argument, żeby preferować poligamię. W końcu my, ludzie, jesteśmy psychicznie bardziej skomplikowani od myszy. Jesteśmy istotami o wysokiej kulturze i potrafimy wznieść się ponad pierwotne instynkty ( potrafimy ?!? ).

Czy fakt, że zdrady zdarzają się coraz częściej i traktujemy je ( przynajmniej niektórzy ) jako nieszkodliwe dla związku urozmaicenie życia świadczy o tym, że zaczynamy chodzić na skróty? O ile bowiem łatwiej jest zmienić kochanka, niż popracować nad istniejącym związkiem. A zdrada najczęściej jest wynikiem nudy w łóżku, bałaganu emocjonalnego partnerów, stresu, tempa dnia, braku rozmowy, w końcu – braku zaufania.

Bo ty chciałabyś mieć pożar każdej nocy, a pożar każdej nocy mają tylko strażacy

– to zdanie z hitowego filmu „Samotność w sieci” bardzo obrazowo pokazuje motywację wielu z nas.

Nie dochowujemy wierności, bo szukamy urozmaicenia

W kolorowych pismach i magazynach czytam, że super orgazm mi się należy. A nowy partner to nowa adrenalina, całkiem nowe emocje, pożądanie owocu zakazanego. Stąd już prosta droga do nowych doznań.
Ale i te nowe doznania, jak każde danie w nadmiarze, straci kiedyś swoją moc i – szukamy czegoś nowego. A w przypadku, gdy pojawiają się problemy, gdy czujemy się przepracowani, niedowartościowani, wówczas to właśnie seks jest najłatwiejszym i najbardziej przyjemnym urozmaiceniem.

Niech udany seks angażuje wszystkie zmysły

Seks to nie tylko dotyk i wzrok. – Kiedy czuję zapach dobrej wody toaletowej, cała jestem jego – powtarza niezmiennie moja przyjaciółka.
Ważny jest też smak; sól na jego skórze, czekoladowy pocałunek okraszony nutką chili.
I, oczywiście, słuch! Szeptane wyznania działają lepiej niż niejeden afrodyzjak. Zwłaszcza, gdy w tle słychać ciepłą, kołyszącą, otulającą muzykę.

O tym, że muzyka podnieca i jak ważnym jest elementem erotycznego życia, ludzie wiedzą od zawsze. Afrykańskie tam-tamy, grzechotki, kołatki, którymi można wybijać rytm nieco szybszy niż bicie serca, są głównym elementem pierwotnej muzyki. Szamańskie pieśni powodują, że serce zaczyna bić szybciej, coraz szybciej, aż ogarnia ekscytujące pobudzenie. A kiedy tempo narasta, by wprowadzić w trans, wraz z nim czujesz narastające podniecenie. Wtedy tempo znów przyspiesza i napiecie erotyczne wzmaga się coraz gwałtowniej, i jeszcze bardziej, aż do osiągnięcia stanu odprężenia, tak rozkosznego po osiągnięciu szczytu.

Na imprezach techno stan transu jest osiągany właśnie dzięki odpowiednio skomponowanej muzyce. A każdy z tancerzy wie, jakie uczucia mu wówczs towarzyszą.

Jednak najczęściej w sypialni lubimy słuchać nostalgicznych, spokojnych ballad, śpiewanych przez mężczyzn aksamitnym lub lekko zachrypniętym barytonem. Bo muzyka pozwala odciąć się od świata, stworzyć intymny nastrój i zatopić się w miłosnych uniesieniach.
Relaks, dotyk, erotyka, napięcie, uniesienie, relaks, dotyk, smak..

Seksowna koszulka w lamparcie cętki czy truskawki i szampan…

Od ciebie zależy, czy związek będzie się opierał na niezmiennym „po ciemku, po bożemu i pod kołderką”, czy też urozmaicisz go apetycznymi gadżetami. Przy czym wcale nie musi to być imponujących rozmiarów sztuczny penis, migający kolorami jak bożonarodzeniowa choinka.
Seksowna koszulka w lamparcie cętki czy truskawki i szampan, delikatne kizianie-mizianie czy drapieżny, dziki seks w każdym kącie pokoju czy nawet całego mieszkania..!?

Obojętnie, jaki scenariusz wybierzesz, aangażuj wszystkie zmysły!

Dlatego ważne jest, w jaki sposób myślisz o bliskości i erotycznych zabawach z partnerem.
Jeśli traktujesz je jako małżeński obowiązek (brrr…!), to lepiej załóż barchanową koszulę nocną i idż spać przed dobranocką. Ale jeśli o każdym zbliżeniu pomyślisz, jakby to miał być twój trzeci raz, wówczas nudna na pewno nie wkradnie się do twojej sypialni.

I jeszcze jeden pikantny patent

Kochaj się w dziwnych miejscach, spontanicznie, nieoczekiwanie. A jeśli akurat nie masz ochoty na seks i jednocześnie otworzysz się na erotyczne przyjemności, wynik będzie tym bardziej zaskakujący!
A gdy boli cię głowa? Przyspieszone bicie serca sprawi, że dotleni się cale twoje ciało i prędko o bólu zapomnisz.

Kolacje przy świecach, weekend w górach, miłość po całym dniu zmęczenia konną jazdą…to wszystko bajeczne patenty na udane noce, ponieważ ogień będzie się palił dopóty, dopóki będziesz dorzucać do niego drew. A najprzyjemniejszy ogień jest wówczas, gdy iskry strzelają wysoko w niebo.

g-31


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

two × one =