Każdy z nas, nawet Ty, przyjacielu, jesteś urodzonym psychologiem. Posiadasz wrodzoną zdolność co najmniej „intuicyjnego” dostrzegania znaczenia sygnałow, jakie wysyłamy za pomocą tego języka.

Każdy z nas także posiada swoj indywidualny „kod” sygnałow, jakie przekazuje podczas komunikacji z drugim człowiekiem. Pod definicją “kodow sygnałow” możemy rozumieć zestaw indywidualnej gestykulacji ciała, która po złączeniu pojedynczych sygnałow, prezentowanych w określonej kolejności, tworzy Twoj indywidualny styl.

Zobacz przykłady indywidualnych kodów:

1. Kod Genialnej Mimiki:

Czy wiesz, kto potrafi wytworzyć najbardziej „diabelskie”, a zarazem uwodzicielskie spojrzenie? Mowa o Jacku Nicholsonie, słynnym aktorze z Hollywood, ktory zasłynął z takich rol jak: „Lot nad kukułczym gniazdem” czy „Czarownice z Eastwick”. Wyrazistość jego przekazu mimicznego jest na tyle duża, że błyskawicznie zrobił karierę. Ty Także możesz dowolnie kształtować swoj wyraz mimiczny, stając się tym, kim chcesz być!

2. Kod Przyciągania, czyli charyzmatycznej osobowości:

Zasłynął z rol granych w takich filmach jak: „Ojciec chrzestny”; „Adwokat diabła”; „Męska gra”. Al Pacino poprzez swobodę używania swojego ciała wykształcił niesamowitą charyzmę, która przyciąga. Nie od dziś wiadomo, że najmocniejsze osobowości przyciągają do siebie innych. Ty także możesz stać się charyzmatycznym liderem!

3. Kod „Spojrzenie Sokoła”

Z pewnością znasz postać Anthony’ego Hopkinsa. Jego spokoj wewnętrzny połączony z „lodowym” spojrzeniem jest przykładem człowieka, ktory potrafi pokazać światu, że dostrzega wszystko, tworząc wyjątkowość swej osobowości. Pamiętasz „Milczenie owiec”? Ty Także możesz być postrzegany jako człowiek, przed ktorym nic nie da się ukryć!

4. Kod „Swobody i Wolności Wyrazu”

Wiele dobrego możemy powiedzieć o świecie muzyki. Jest ogrom gwiazd, które na zawsze swą postawą i dziełami wpłynęły na bieg jej historii. Z pewnością krolem numer jeden jest osoba Michaela Jacksona. „Krol popu” wykształcił w sobie swoj indywidualny sceniczny ruch. Jego swoboda i ekspresja niewerbalna są rozpoznawalne na całym świecie, nawet tam, gdzie nie ma miejsca na świat „szklanych ekranów”. Patrząc na niego, gdy jeszcze występował na scenie, można odnieść wrażenie dużej wolności. Żadnych granic w ekspresji ruchowej. Ty także możesz w pełni opanować swobodę i ekspresję ruchu!

5. Kod „Mocy Przekazu”

Jeżeli interesujesz się tematyką motywacji i zmianą osobistą, z pewnością kojarzysz postać Anthony’ego Robbinsa. Ten wybitny amerykański nauczyciel poprzez ciągłe doskonalenie siebie i innych stał się mistrzem przekazu. Jego treningi przyciągają tysiące ludzi na całym świecie i wyglądają jak koncerty. Gdy patrzysz na Tony’ego na scenie, możesz mieć wrażenie, że jest absolutnie przekonany do tego, co mowi, co wyraża własnym indywidualnym językiem ciała.

Ty także możesz stać się mistrzem w docieraniu do serc i umysłow ludzkich!

Jak tego dokonać?

Powyższe przykłady przedstawiają postacie wybitne. Większość z nich jest aktorami lub profesjonalnie zajmuje się przemawianiem do szerokiego grona ludzi.
Możesz zadać pytanie: Czy to jest naturalne? Przecież to jest aktorstwo! Jesteś co do tego absolutnie przekonany? Skąd to wiesz? Jaka jest rożnica autentyczności pomiędzy aktorem, ktory świadomie używa swojego ciała, a człowiekiem robiącym to instynktownie, nieświadomie?
Odkryj, czym tak naprawdę jest Mowa Ludzkiego Ciała i jaką siłę w sobie skrywa…

Artykuł jest fragmentem publikacji Łukasza Milewskiego „Mowa Ciała a Sukces”  

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

one × 1 =