A

Moda na Coaching

miejCoaching No Comment

Nadchodzą dni, gdy dobrze jest zatrzymać się w miejscu, poznać i na nowo nazwać swoje emocje, spojrzeć na problemy z innych punktów widzenia. Może właśnie wtedy nadchodzi czas, by przetestować modę na coaching.

Modne ostatnio słowo coaching robi zawrotną karierę w świecie biznesu. Firmy fundują sesje coachingowe swoim menedżerom, aby szlifowali umiejętności przywódcze i kompetencje menedżerskie oraz realizowali cele zawodowe.
Ale coaching doskonale nadaje się także do rozpoczęcia zmiany w życiu osobistym, określenia swej misji, celów życiowych, zdefiniowania tożsamości i podjęcia działań tak, aby rozpocząć życie w zgodzie z własnymi, wewnętrznymi potrzebami.

Moda na coaching i czego możemy od niego oczekiwać

Coach sprawia, że podczas chwilowego zatrzymania się oddajemy się refleksji, przyglądamy się poszczególnym elementom naszego życia oraz podejmujemy decyzje o kolejnych krokach i działaniach.
Coach zadaje przy tym mnóstwo pytań, które kierują myśli klienta na często nieznane mu, lub dawno zapomniane tory, wykorzystują jego postawę gotowości do zmiany, motywują do podjęcia wyzwań oraz wzmacniają konsekwencję w działaniu. Efektem skutecznego coachingu jest
doprowadzenie do zmian w podejściu, sposobie myślenia i reagowania na problemy.

Coaching jest doskonałym narzędziem rozwoju osobistego, którego efektem jest przejęcie odpowiedzialności za siebie i pełne wykorzystanie własnych możliwości.

Coaching nie analizuje przeszłości. Jego główny cel powinien być szczegółowo zdefiniowany i opisany na początku procesu, bowiem na osiągnięciu celu skupia się cykl spotkań coachingowych.
Spotkania z coachem to też przyglądanie się i analizowanie konkretnych trudności i wątpliwości, akceptacja emocji, szukanie najlepszych rozwiązań. I znajdywanie ich, najczęściej wewnątrz siebie.

Kiedy nadchodzi czas na poszukiwanie coacha

Gdy masz problemy i nie radzisz sobie:

1. w związkach i relacjach społecznych (relationship coaching) – kiedy nie możesz znaleźć kodu porozumienia ze swoim partnerem w domu czy w pracy, gdy chcesz, aby partner cię słuchał i gdy chcesz nauczyć się słyszeć jego.

 • uczysz się patrzeć na świat oczami innych osób – może to nie ta druga osoba stanowi główny problem,
 • zmieniasz programy zakodowane umyśle, bo gdy zawsze myślimy i postępujemy tak samo, otrzymujemy wciąż takie same rezultaty,
 • uczysz się zmieniać swój świat, bo jesteś jedyną osobą, która może ten świat zmienić.

2. na kolejnych szczeblach kariery zawodowej (business coaching) – gdy zastanawiasz się, jak dalej, co dalej i czy warto. Gdy masz wątpliwości i chcesz nauczyć się całkiem nowego sposobu działania. Gdy chcesz modelować osoby, które znasz i podziwiasz. Gdy chcesz rozwinąć w sobie pożądane cechy i nauczyć się nowych zachowań. Gdy wiesz już, że nadszedł czas na Twój sukces. Coach jest twoim nauczycielem i przewodnikiem

 • rozwijasz posiadane kompetencje i uczysz się nowych, aby sprostać potrzebom i zmianom,
 • uczysz się sztuki autoprezentacji i autopromocji, ponieważ wiesz już, że – aby wygrać trzeba podjąć grę,
 • znajdujesz własny sposób na sukces i do celu podążasz swoją własną drogą, konsekwetnie i stanowczo,
 • uczysz się na błędach, świętujesz zwycięstwa, i sięgniesz po więcej.

3. w problemach osobistych (life coaching) – zawsze wtedy, gdy nie potrafisz poradzić sobie z rzeczywistością, przytłaczają cię nienazwane lęki, brak ci energii, motywacji, czujesz się coraz gorzej, przestajesz widzieć perspektywy. W coachu znajdziesz sprzymierzeńca i inspiratora w pokonywaniu trudności

 • uczysz się definiować lęki i stawiać czoło depresji,
 • znajdujesz nowe rozwiązań, masz świeże spojrzenie na gnębiące problemy,
 • budujesz na nowo swoją codzienność, z każdym dniem czujesz się coraz bardziej bezpiecznie,
 • poznajesz i zmieniasz ograniczające przekonania,
 • stajesz się pewna siebie i idziesz o krok dalej: w kierunku budowania sukcesu takiego, jaki dla ciebie był dotychczas tylko twoim marzeniem.

4. w planowaniu i realizacji celów (life coaching) – dla wszystkich, których życie osadziło na mieliźnie i dla tych, którzy chcą sięgnąć jeszcze wyżej. Coach nauczy cię budować cele i myśleć o nich w pewien szczególny,
magiczny sposób.

 • budowanie celów to świetna zabawa, która wciąga z każdym dniem, kiedy zaczynasz zauważać, że twe cele zaczynają się realizować
 • toksyczna miłość? ..już o niej nie pamiętasz..! podróże..? proszę bardzo..! udany związek..? nic prostszego..! kolejne stopnie kariery? ..jak sobie życzysz..!
 • poznajesz siłę swej podświadomości, dajesz szansę twemu umysłowi pracować na twój sukces,
 • nie pozwalasz, aby “los” decydował -za ciebie – decydujesz sama
 • ponieważ wiesz, że nikt tego za ciebie nie zrobi!

Coaching to moda, ale i skuteczne narzędzie rozwoju

Poprzez rozmowę, ćwiczenia, relaks w stanie głębokiego odprężenia, z powodzeniem odkrywasz rozwiązania, znajdujesz odpowiedzi, ustalasz strategię postępowania.

Co ważne, coach nie powie ci, co masz robić. Zadaniem coacha jest uświadamianie ogromnego potencjału, który każdy człowiek posiada i pomaganie w uświadomieniu sobie tego potencjału. Potem nadchodzi czas na jego uruchomienie i maksymalne
wykorzystanie.

czytaj także » Indywidualny Program Coachingowy Siła i Moc

 coaching
 

Print Friendly

Zapisz się do newslettera