Czy miłość do grobowej deski jeszcze w ogóle istnieje? I czy to prawda, że mężczyźni boją się zaangażować, czy to tylko legenda, stworzona i powtarzana przez kobiety kochające stereotypy? Często powtarzamy przecież zdania, że „kobiety szukają bezpieczeństwa, a mężczyźni wolności”, czy „bez ślubu drzwi stoją otworem”..

Z przeprowadzonych studiów wynika, że mężczyźni, przed zaangażowaniem się w miłość do grobowej deski„, chcą być pewni, że ta jedyna jest odpowiednią towarzyszką na cale życie. Dlatego się wahają.
Ale dowiedziono też, że w dniu, w którym mężczyzna znajdzie swoją drugą połowę, angażuje się bez wahania.

Istnieje tylko jeden problem. Większość mężczyzn to bardzo wymagający romantycy. W dodatku nie mają żadnej pewności, czy kochają „na całe życie”. Ilu mężczyzn mówi, że kocha swoją kobietę, ale nie chce z nią nawet zamieszkać? Nie chce wziąć ślubu, nie chce mieć dzieci, wszystko „jeszcze nie teraz”. Tylko dlatego, że wciąż są niepewni i niedojrzali do takich decyzji.
Miłość i strach to całkiem różne uczucia. Ilu z nas poszło do ołtarza dla świętego spokoju, ponieważ partnerki sobie tego życzyły? Chociażby dla bezpieczeństwa wspólnych dzieci.

Ale czy akt ten był aktem miłości, czy strachu? Kobiety, w trakcie zawierania związku przeważnie bardzo młode, przeciętnie po dziesięciu latach wspólnego życia proszą o rozwód. Ponieważ mężczyźni okazali się niedojrzałymi chłopcami, nie spełniają ich oczekiwań, zdradzają je itd.

Jedno jest pewne: w miłości żaden kontrakt niczego nie jest w stanie zmienić. Istnieje jednak różnica między stwierdzeniem: moja dziewczyna, a – moja żona.

Już pierwszym wspaniałym prezentem jest mężczyzna, który zapyta – Czy chcesz zostać moją żoną? To mężczyzna, który chce udowodnić swoją miłość, pokazać otoczeniu kobietę, która liczy się w jego życiu. To forma akceptacji i respektowania reguł, a przede wszystkim wyrażenie najwyższego szacunku dla ukochanej, drugiej osoby.

Życie pod jednym dachem to też znak dojrzałości. W środowisku uważa się, że pary, które zalegalizowały swój związek, łatwiej rozwiązują problemy życiowe i dzielą szczęście na całą wielką rodzinę.

Ile czasu potrzeba mężczyźnie, aby być pewnym,

aby poznać swoje emocje, a potem je odkryć otoczeniu? Ze statystyk wynika, że z wiekiem czas na podjęcie tej decyzji skraca się. Trzydziestolatkowie przeciętnie potrzebują od 3 do 5 lat. Po czterdziestce czas jest bardziej cenny. Jeśli istnieje naprawdę wielkie uczucie, sprawy mogą się potoczyć dosyć szybko.

Jednakże dla obu partnerów ważnym czynnikiem jest bagaż przeszłości. Poprzednie związki, relacje rodzinne, styl edukacji, odrębny dla chłopców i dziewczynek. I tu niespodzianka. Nawet, jeśli partnerzy mają mało pozytywne, a czasem nawet traumatyczne wspomnienia, wielokrotnie pomaga im to w zbudowaniu szczęśliwego kolejnego małżeństwa. Całkiem nowe spojrzenie na potrzeby drugiej osoby, otwarcie się na słuchanie i dawanie, a nie tylko mówienie i branie sprawiają, że łatwiej o kompromis i wzajemne zaufanie.

Z przeprowadzonej na Yahoo ankiety wynika, że aż 47% ankietowanych mężczyzn odpowiedziało, że powiedzenie „tak” to tylko kwestia czasu i tej właściwej kobiety. Kiedy usłyszycie „jeszcze nie jestem pewny” lub „może zrobimy to pewnego dnia” to sygnał, aby podjąć odpowiednia decyzje.

Życie jest za krótkie, by czekać w nieskończoność!

Autorem wpisu jest Darek Rębosz, koneser kobiecych emocji
( który oświadczył się swojej obecnej żonie w dwa tygodnie po jej poznaniu )

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 × 3 =