Niewykorzystane szanse wywierają negatywny wpływ nie tylko na jakość  życia, ale także na zdrowie psychiczne. Tym razem badaniu poddane zostały tylko kobiety.
83 kobiety w wieku 36 lat zapytano, co w swoim dotychczasowym życiu chciałyby zrobić „inaczej”, jakie mają cele na dalsze latać i jakie zmiany chciałyby wprowadzić w przyszłości.
Część z nich mówiła, że wolałaby pracować zawodowo i dzielić obowiązki z partnerem, zamiast poświęcać cały swój czas rodzinie. Inne żałowały, że zbyt długo spełniały zachcianki otoczenia, zamiast zająć się priorytetami własnego życia. Jeszcze inne zarzucały sobie, że nie rozwijały pasji i szerokich zainteresowań, które miały jako młode dziewczyny, i które z biegiem czasu porzuciły.
Aby dowiedzieć się, jak wiele wynikło z ich głębokiego niezadowolenia, kolejne badanie przeprowadzono pośród tych samych kobiet jedenaście lat później. Wyniki są budujące.

Aż 57 z 83 badanych kobiet zmieniło swoje życie!

Skończyły porzucone studia, znalazły pracę, oddawały się swoim pasjom. Niektóre zaczęły życie z nowym partnerem, który je wspierał i podzielał ich styl życia.
Jednak 26 kobiet poprzestało jedynie na narzekaniach. W ciągu jedenastu lat nie zrobiły ze swoim życiem nic i za tę ignorancję płaciły wysoką cenę. Cierpiały na depresję, lęki, brakowało im poczucia własnej wartości. Szybciej się starzały nie tylko psychicznie, ale także fizycznie.
Jakie wnioski możesz wyciągnąć dla siebie z tej opowieści?

Zacznij działać. Teraz!

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zacznij od najmniejszej rzeczy. Zobacz, jaki osiągniesz rezultat już po zrobieniu pierwszego kroku. Nawet jeśli to nie był najlepszy wybór, na pewno się czegoś nauczysz.
Ogarnia cię strach? Niech będzie twoim doradcą. To lepsze, niż miałabyś pozwolić, aby dyrygował twoim życiem.
Zaczynając od małych rzeczy, zmierzaj w kierunku większych, a potem dopiero tych całkiem dużych (» pisałam o tym także tutaj ). Wykorzystaj bogatą wiedzę, którą znajdziesz. Ćwicz otwartość i elastyczność  umysłu. Działaj i obserwuj, jakie uzyskujesz rezultaty. Gdy wyczulasz zmysły i zaczynasz ufać swej intuicji, szybko zauważysz, czy zbliżasz się do celu, czy się od niego oddalasz.
Twoja elastyczność jest potężnym narzędziem, ponieważ nigdy nie pozwala, by porażki powstrzymywały cię przed kolejnym krokiem. Działasz, aż do skutku. Aż do momentu, gdy znajdziesz się tam, gdzie twoje miejsce.
Kiedy spada twoja motywacja, znajdujesz mentora, który będzie wspierał cię wiedzą i doświadczeniem w podróży do celu. Twój mentor osiągnął już to, do czego dążysz, więc obserwuj bacznie jego techniki i sposoby działania. Robisz to, co on robi. Myślisz tak, jak on myśli. To na początek.
Nie zadajesz sobie już pytania, dlaczego większość ludzi nie ma mocy sprawczej, skoro to jest takie proste. Wiesz już, że łatwo wpaść w utarte koleiny schematów i przyzwyczajeń, że niektórzy boją się wyjść poza bezpieczną i znaną strefę komfortu, w której funkcjonują od lat. Wiesz też, że część ludzi nie ma świadomości, że mogą osiągnąć więcej, a niektórzy nawet uważają, że na więcej nie zasługują. Ty wiesz, że sama wiedza nie jest potęgą, podobnie jak gadanie bez działania.

Bo prawdziwą potęgą jest DZIAŁANIE

Kiedy dopada cię frustracja czy zniechęcenie, wykorzystaj tę energię do znajdywania nowych pomysłów. Zarówno frustracja, jak i zniechęcenie, to bardzo dobre stany, bowiem umysł pracuje jeszcze bardziej intensywniej i niezmordowanie szuka rozwiązań. Steruj tą energią w kreatywny sposób. Twój sukces zależy od ciebie.
Jak wobec tego brzmi Twoje Magiczne Słowo?

I obserwuj, jak każdego dnia poprawia się jakość twojego życia. Uwierz, nie można tego z niczym porównać!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

fourteen − 6 =