→ Teraz!

Prawdziwą potęgą jest DZIAŁANIE! Kiedy dopada cię fala frustracji czy zniechęcenie, wykorzystaj energię do znajdowania nowych pomysłów. Zarówno frustracja, jak i zniechęcenie mogą okazać się bardzo pomocne, bowiem umysł może pracować wówczas jeszcze bardziej intensywniej i niezmordowanie, by znaleźć jak najszybciej rozwiązanie.   Steruj tą energią w kreatywny sposób. Twój sukces zależy od ciebie, podczas gdy niewykorzystane szanse wywierają negatywny wpływ nie tylko na jakość  życia, ale także na zdrowie psychiczne.

TERAZ! ZROBIĘ TO TERAZ! »  czytaj więcej

Czy wiesz, że..

Filozofia kaizen oznacza japońską filozofię biznesową ustawicznego polepszania, poprawiania procesu zarządzania i produkcji na wszystkich jego szczeblach. Filozofia ta opiera się na dwóch, zasadniczych elementach:
1. ulepszania i zmiany na lepsze,
2. toczącego się stale procesu.
źródło: Wikipedia

 

→ Work-Life Balance

to koncepcja zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a sferą prywatną. Zgodnie z ideą Work Life Balance pracownik, który osiąga równowagę, jest bardziej efektywny. Wypoczęta i zrelaksowana znacznie szybciej wykonujesz służbowe zadania, nie masz problemów z koncentracją, jesteś bardziej wydajna.

W krajach rozwiniętych inicjatywy Work Life Balance systematycznie zyskują także wsparcie instytucji rządowych dostrzegających w nich sposób na łagodzenie negatywnych skutków społecznych aktywności zawodowej kobiet czy profilaktykę szkodliwego dla zdrowia i życia rodzin pracoholizmu. » idea Work-Life Balance

Czy wiesz, że..

Spośród 34 państw OECD Polacy zajmują 2 miejsce pod względem liczby godzin pracy spędzanych w pracy? 7,5% pracowników spędza w pracy więcej niż 50 godzin tygodniowo!

 

→ Pewność siebie

..i wewnętrzne poczucie własnej wartości to przekonanie, że dorastamy do życia i jego wymagań, żyjemy w zgodzie z własnym systemem wartości, wierzymy w swój potencjał.

Potrafisz myśleć i stawiać czoło życiowym wyzwaniom oraz wiesz, że sama jesteśmy odpowiedzialna za swoje życiowe wybory i działania. A to sprawia, że masz szacunek do siebie, umiejętnie wyznaczasz granice, sięgasz po to, co jest dla Ciebie ważne i konsekwentnie realizujesz swe potrzeby » dlaczego pewność siebie

Czy wiesz, że..

w naszej SONDZIE ( znajdziesz ją » tutaj ) dotyczącej marzeń i pragnień 16% kobiet marzy o byciu pewną
siebie, 11% o celowym życiu, a 14% o nabraniu życiowej odwagi!

 

→ Uważność

to ciągłe i celowe kierowanie uwagi na to, co dzieje się “tu i teraz”.
Jak wykazują badania naukowe, nieustanne, świadome bycie w kontakcie z samą sobą to najlepsza metoda na stres i zmęczenie, ponieważ “jesteśmy wolni nie poprzez ucieczkę, ale poprzez akceptwanie życia z chwili na chwilę” – mówi Jan Kabat-Zinn, twórca terminu “uważność” (mindfulness).

Ćwiczenie uważności to obserwacja własnych przeżyć bez ich oceniania i analizowania, co prowadzi do poznania siebie jako “obserwatora” i “świadka”. Otwierasz się tym samym na nowe doświadczenia, nie blokując doznań poprzez kontrolę myśli i odczuć.

Czy wiesz, że..

wiele osób żyje według schematu – Gdy idę, to zaraz zaczynam biec, gdy usiądę, to natychmiast wstaję i zaczynam iść!

 

→ Proaktywność

postawa, w której przyjmuje się, że to jednostka odpowiedzialna jest za swoje życie poprzez dokonywanie wyborów i ponoszenie odpowiedzialności za własne (szczęśliwe ) życie.
Proaktywność wyrażasz postawą: Jestem szczęśliwa i akceptując to, czego nie można zmienić, koncentruję wysiłki tam, gdzie mogę coś zrobić. Zmieniam siebie, staję się inna i poprzez swoją postawę wpływam na otoczenie » więcej o proaktywności

Czy wiesz, że..

Proaktywność to jeden z Nawyków Skutecznego Działania!! Jeśli nie wierzysz, to poczytaj więcej » tutaj, dowiedz się, jak zacząć i – działaj!

 

→ Sukces

działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.
Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. Dla każdego człowieka sukces jest widziany w inny sposób. Ważną rolę odgrywa tutaj hierarchia wartości i doświadczenia wyznawane przez każdego z osobna. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, własność materialna itp.Człowiek osiąga sukces, wtedy gdy spełniają się wszystkie jego oczekiwania. » źródło: Wikipedia

Czy wiesz, że..

55% naszych czytelniczek nie ma sprecyzowanej miary własnego sukcesu!! ( Sukces – co oznacza to słowo – czytaj o tym » tutaj )

 

→ Coaching

to proces polegający na poszukiwaniu i odkrywaniu w sobie własnych zasobów tak, aby umiejętnie rozwiązywać swoje problemy.
Poprzez rozmowę, ćwiczenia, relaks w stanie głębokiego odprężenia, z powodzeniem znajdujesz odpowiedzi na ważne pytania, ustalasz strategię postępowania. Coach nie mówi ci, co masz robić. Zadaniem coacha jest uświadamianie ogromnego potencjału, który posiadasz i pomaga, abyś świadomie ten potencjał uruchomiła i maksymalnie wykorzystała. » więcej o coachingu

Czy wiesz, że..

umiejętność odkrywania prostych rozwiązań to przede wszystkim umiejętność zadawania sobie właściwych pytań!

 

Masz własne magiczne słowo?  Podziel się w Komentarzach poniżej.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 × 2 =

Powiązane Posty

więcej Magicznych Słów

Magiczne słowa: lubię poniedziałki

  Możecie się ze mną nie zgodzić, ale postawię tezę, że “Ważne jest to, co się wydarza. Ale znacznie ważniejsze jest to, jakie sama nadajesz temu znaczenie.” Chcecie potwierdzenia? Proszę bardzo, poniedziałkowy poranek. Budzik dzwoni Czytaj więcej…

więcej Magicznych Słów

Magiczne Słowa: Moje życie dzieje się teraz

Wiele ludzi zachowuje się tak, jakby ich życie było tylko próbą generalną, po zakończeniu której dopiero nastąpi premiera. Wypełniają je niedbałym pośpiechem i rzeczami nieistotnymi, a sprawy naprawdę ważne odkładają na później. Tylko kiedy jest to “później”? Odpowiedź Czytaj więcej…

To Takie Proste

Magiczne Słowo: Żałuję

Na wykładzie siedzi prawie sto osób. Wszyscy w skupieniu słuchają słów profesora, robią notatki. Zadają pytania, dyskutują. To studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mają ponad 60 lat, a więc starzeją się ich ciała, dusze, umysły. Ale czy na pewno? Czytaj więcej…