Magia Miłości sprawia, że potrzebujemy czasem tylko chwili, aby zakochać się i rozkwitnąć. Ale czy ktoś kiedyś juz mówił, że zbudowanie związku i jego dalsze losy leżą wyłącznie w naszych rękach?

Budowanie to wytężona praca każdego dnia. Przyjemna, z rozkoszą pobojowiska na łóżku rano i wspólnie przygotowaną kolacją wieczorem. I chociaż niektórzy są zdania, że związki „ratuje się” dopiero po kilku czy kilkunastu latach bycia ze sobą, według mnie najlepszy czas na ich „ratowanie” przypada już w pierwszej minucie po sakramentalnym „I will”.

Dobry związek to sztuka ( brrrrr..) kompromisów. Nie dość, że „kompromis” to brzydkie słowo z punktu widzenia mojego ego to i trudna sztuka nie tylko dla jeszcze świeżo zakochanych, których nosy zdobią różowe okulary.

4 magiczne tajemnice związku

1 Magia Miłości czyli kobieta po ślubie robi wszystko..

Uwaga, obiegowa opinia:

Kobieta po ślubie robi wszystko, aby jej mężczyzna całkowicie się zmienił, podczas gdy mężczyzna marzy, by jego żona pozostała zawsze taka, jaka była przed ślubem.

Prawda, czy fałsz? Sama sobie odpowiedz! Albo posłuchaj koleżanek ( i samej siebie ) na babskich wieczorkach. Licytacje – Słuchaj, twój to jeszcze nic! Mój to dopiero..! – są na nich tak powszechne, jak czekoladki zjadane przez odchudzające się kobiety.

Jeśli w związku  chodzi o to, żeby stworzyć całkiem nowego człowieka i nalepić mu etykietkę – Mój facet- to czemu w ogóle wyszłaś za Niego?

Jeśli pokochałaś drugą osobę, kochaj ją dokładnie taką, jaka jest dziś!

Nie taką, jaką powinna być czy jaka będzie wówczas, gdy .. wypełni już twe wyobrażenia o partnerze idealnym. Bo Magia Miłości do grobowej deski to akceptacja drugiej osoby z jej wadami i zaletami, smutkami i radościami oraz – co zwykle przychodzi najtrudniej – z nawykowymi przyzwyczajeniami.

Facet_Idealny

To nie znaczy, że ludzie nie zmieniają się i nie stawiają sobie kolejnych wymagań. To tylko oznacza, że

kocham ciebie i zrobię dla ciebie to, czego chcesz. Zachowam przy tym moje własne granice i potrzeby. Zmieniając się dla ciebie będę mieć z tego wielką radość. I wiem, że ty to samo możesz zrobić dla mnie. 

 Ufam ci, a ty mnie nie zawiedziesz

Na dłuższą metę żaden związek nie ma szans bez wsparcia, szczerości i wzajemnego zaufania. Bez zaufania miłość nie trwa długo. Zmienia się w pasmo upokarzających chwil, natarczywych pytań, obserwacji, zakazów i nakazów.
Jedna z moich przyjaciółek powiedziała kiedyś

– Wobec męża mam niezwykle użyteczną zasadę. Wierzę mu. Nie daje mi powodów do zaniepokojenia, więc dopóki nie mam sygnałów, że coś jest nie tak, po prostu mu ufm. To bardzo ułatwia nie tylko moje życie, ale i radość z bycia razem.

 

 Zawsze stoję murem po twojej stronie, kochanie!

Związek dwojga ludzi to twierdza otoczona fosą. W dobrym związku w sytuacjach trudnych partnerzy okazują sobie zrozumienie, wspierają się i pomagają sobie nawzajem. Traktują siebie wzajemnie trochę jak dziecko, które trzeba uważnie wysłuchać, przytulić i pocieszyć. I nawet jeśli jest między nimi różnica zdań, wobec osób trzecich zawsze stoją za sobą murem, wykazując solidarność i troskę o siebie.

Brzmi jak bajka? Być może, ale tylko taka postawa daje miłości siłę i gwarancję sukcesu. 
A jeśli twój partner o tym nie pamięta? Porozmawiaj z nim. Powiedz o tym. Wyraźnie przedstaw swoje stanowisko. Być może nie miał dobrych wzorców w swoim domu, może nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest solidarność. Powiedz mu, jak bardzo tego potrzebujesz.

 

Wszędzie we dwoje?

Ależ nie! Trudno pozostać dla drugiej osoby atrakcyjną, gdy nie zachowasz dozy tajemnicy, nieodkrytej karty, elementu zaskoczenia.
Czas spędzony oddzielnie to nie tylko szansa, aby on zatęsknił za Tobą. Bo jeśli masz swoje pasje, zainteresowania, swoich znajomych czy przyjaciółki, nie rezygnuj z nich! Wzbogać wasze rozmowy o elementy tych pasji, o tematy spoza waszego wspólnego świata. Poza tym pokażesz sie partnerowi z całkiem nowej strony. Daj mu szansę odkrywać w tobie coraz to nową osobę, twórczą, kreatywną, zaskakującą.

Dlatego warto nauczyć się nadawać swemu związkowi osobisty wymiar, wnosić w niego wszystko to, co najlepsze. I warto też nauczyć się mówić „kocham cię, jestem z tobą szczęśliwy, dziękuję, że jesteś”.

Podstawa dobrego związku to miłość do siebie

Wiesz już, jak ważne jest kochać siebie ( pisałam o tym » tutaj ). Jeśli nie nauczysz się kochać siebie, nie nauczysz się kochać żadnego innego człowieka.

O „Miłości do Grobowej Deski” czytaj » tutaj

 g-29– Kocham cię, jestem z Tobą szczęśliwy,
dziękuję, że jesteś.
Kiedy ostatnio usłyszałaś to zdanie od partnera?

 

 

Kategorie: Dobre Związki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

three × two =