Budziłam się codziennie z myślą, że oto nadchodzący dzień będzie taki jak poprzedni. Tak samo monotonny i beznadziejny. Kto jeszcze liczy na coś więcej? Kto chce, aby wydarzyło się coś, co pozwoli wznieść się ponad chmury?

Są takie dni, gdy mam wszystkiego dosyć, nic mi nie wychodzi i mam wrażenie, że cały świat sprzysiągł się przeciwko mnie. Tego dnia dotykają mnie dziesiątki drobnych niepowodzeń, lecz odnoszę również swoje małe sukcesy. Może nawet jest ich więcej, niż porażek? Ale kto by tam je liczył i się tym przejmował! Po co mam dostrzegać te drobne sukcesy? Po co czerpać z nich radość czy chwalić się nimi?

Czy wszystko to wynika z faktu, iż nie potrafimy wierzyć w siebie, w nasze zdolności, talenty? Nie potrafimy odnaleźć w naszej osobowości tego wszystkiego, czym obdarowała nas Matka-Natura? A może przede wszystkim nie umiemy pozytywnie myśleć?

Moc sprawcza

Podobno jesteśmy tym o czym myślimy… i chyba coś w tym jest! Myśli mają ogromną moc sprawczą. Niejednokrotnie zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to ponure nastawienie sprawia, że kolejne rzeczy dzieją się nie tak, jak byśmy chcieli?

Gdy byłam nastawiona na realizację wymarzonego celu, i gdy byłam w 100 % przekonana, że mi to się uda, w końcu zawsze dopinałam swego. Dążenia nie były drogą przez mękę. Wszystkimi możliwymi drogami szukam wejścia.., świetlistych ścieżek pośród chaszczy, by móc dostać się na samą górę. Te pozytywne myśli motywowały nie tylko do kolejnych kroków, lecz dodawały też pewności siebie. A czyż nie pewność siebie i wysoka samoocena podkręcają siły i pasję działania?

Niemal każdy może sięgać po wymarzone trofea wykorzystując energię, która drzemie gdzieś głęboko w środku. I jego zadaniem jest wydobyć tej energii tyle, ile trzeba, choćby i z samego dna.

Bo jeśli nie Ty, to kto?

Całą sobą pokazuj, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z pewnością pomogą Ci w tym pozytywne myśli. Od dzisiaj, od teraz, wszystkiemu, co wydaje się brzmieć negatywnie, staraj się nadawać pozytywny ton. Ja śpiewam o tym rytmiczne piosenki, zadaję negatywnym myślom absurdalnie głupie pytania, domalowuję im wąsy i każę im jeść stary i gruby kożuch z gotowanego mleka.

Zamiast wysyczeć krytycznie: „Całkiem nieźle mi w nowej fryzurze”, roześmiej się do lustra z okrzykiem – No, kompletna absolutna rewelacja! A potem weź tubkę żelu i zaczesz fryzurkę tak, jak jeszcze nigdy tego nie robiłaś. A potem idź wyrzucić w niej śmiecie.
Snujesz posępne myśli, że  „Znów paskudna pogoda i nici z weekendowej wycieczki”? Załóż prochowiec, wyjdź pod ociężałe chmury  i porozkoszuj się głośno „Oto fajny pochmurny poranek, kiedy może zdarzyć się wszystko. Co więc mogę zrobić, by okazał się super-ciekawy?”

Pozytywny duch we wszystkim dookoła? A czemuż by nie! Nawet jeśli zdążyły Ci się opatrzeć te małe słodkie drobnostki, o których dziś nawet nie pamiętasz ( choć kiedyś dawały Ci szczęście ), właśnie dziś postaraj się to zmienić. Przecież można połazić po szumiąco-spadłych liściach w parku i odnowić pewność, że marzenia się jednak spełniają! Czyż nagle życie nie nabierze kolorów?

Tak ubogacasz świat swoją osobą

Bo przyszłaś na świat jako jedyna i niepowtarzalna istota, i kryje się w Tobie ogromny malowniczy potencjał. Jeśli jeszcze nie wiesz, że istnieje w Tobie ta pestka, co to kręci Cię najbardziej na świecie, musisz jak najszybciej zacząć jej szukać. To kolejny krok po pozytywnym myśleniu. Scenariusz tego filmu piszesz Ty.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

seventeen − one =