Julia i Kacper w Świecie PieniędzyWystarczy obserwować dzieci i młodzież by odkryć, że najbardziej efektywnie uczą się poprzez wciągającą zabawę i rozwiązywanie problemów w świecie nierzeczywistym.

Tymczasem poziom wiedzy dzieci i młodzieży o podstawowych mechanizmach funkcjonowania rynku pieniądza i konieczności oszczędzania na przyszłość jest dość niski.

Skąd o tym wiemy?

Statystyka

Statystyki ukazują rozmiar niewiedzy i wynikających z tego problemów finansowych młodych ludzi.

  • co czwarta osoba do 24. roku życia ma trudności ze spłatą swoich zobowiązań,
  • osoby w wieku 18-34 lata posiadają 4,6 mld zł zaległych zobowiązań kredytowych,
  • co ósmy 18-24 latek posiadający kredyt nie radzi sobie z jego spłatą

Badania BIK, Świadomość finansowa — słaby punkt młodych Polaków z kwietnia 2017

Potrzeby

Aby zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości, edukacja finansowa rozpoczynająca się już od najmłodszych lat jest nie tylko miłą odmianą codziennych zajęć dodatkowych, ale wręcz koniecznością wynikającą z realiów.

Rodzice

  • 33 % Polaków chciałoby zacząć uczyć swoje dzieci o finansach już w wieku 3-5 lat,
  • 38 % za odpowiedni moment początków edukacji finansowej dzieci uznaje początek podstawówki.

Badanie Ipsos na zlecenie platformy edukacyjnej Kapitalni.org

edukacja finansowa

Co proponujemy?

Zajęcia dla dzieci:

Zygzakiem przez Świat Pieniędzy

Prostota języka, metoda nauki poprzez zabawę, omawianie zagadnień wziętych z realnego życia dzieci i młodzieży oraz ćwiczenia przybliżające i pokazujące efekty wykorzystania instrumentów finansowych to wielkie zalety tych zajęć.

Tym samym dzieci są zaciekawione, chcą jeszcze więcej i nie poprzestają wyłącznie na jednej godzinie zajęć, a otwierają się także na inne źródła pozyskiwania i rozwoju wiedzy i umiejętności z rynku finansowego.

Mistrz Finansów i Oszczędzania

to zestawy szarad, łamigłówek, infografik, arkuszy i plannerów, które wspierają rozwój, ciekawość świata i edukację pozaszkolną.

Kliknij, pobierz i ucz się z uśmiechem :)

Jeśli pobierasz infografiki, arkusze i planery wspierające naukę,  będzie nam bardzo miło, gdy udostępnisz wpis czy infografikę we własnym kanale Social Media, za co z góry dziękujemy!

Kilka informacji technicznych:

Materiały są gotowe do pobrania i zapisania w formacie PDF. Możesz je drukować na dowolnym rodzaju papieru, także w kolorach czarno-białych. Format druku to A4. Materiały można wykorzystać tylko do własnego użytku lub przekazywać linki bliskim i znajomym. Nie wolno ich sprzedawać ani wykorzystywać do celów marketingowych!

TOP