Jak myślisz, co jest głównym grzechem kobiet? Jeśli myślisz tak, jak ja, to masz rację. Głównym grzechem kobiet jest nieustannie to, że są zbyt miłe.

Dbają, by być powszechnie lubiane i akceptowane. Wciąż się uśmiechają i starają się nikogo nie urazić. Pomimo tego, a może właśnie dlatego, są postrzegane jako istoty słabe, nieskuteczne czy niezaradne. Co więcej – w końcu same siebie zaczynają tak postrzegać.

A gdy spotykasz kobietę, która dba o swoje własne potrzeby, broni swej przestrzeni, swoich planów i swojego zdania, słyszysz (lub sama mówisz): egoistka, karierowiczka, manipulatorka. I, co najbardziej porażające, takie zdanie mają nie tylko męscy szowiniści ale też, a przede wszystkim, wyżej wymienione słodkie i zbyt miłe kobiety.
Przykład? Proszę bardzo! Wystarczy poznać opinie internautek na temat wyprawy Martyny Wojciechowskiej na Antarktydę w 2008 roku..

Era Kobiet

Tymczasem świat pędzi do przodu i nadeszła era kobiet, które łączą wrażliwość, delikatność, życzliwość i wrodzony sex appeal z wewnętrzną siłą i mocnymi przekonaniami o swoich własnych zaletach i możliwościach. Dodam nieskromnie – nieograniczonych możliwościach. Ale dlaczego miałabym być skromna?

Czy oznacza to, że w wieku 38 lat, z dyplomem inżyniera, możesz odnosić sukcesy tańcząc solówkę w Eugeniuszu Onieginie na deskach Teatru Narodowego? Oczywiście, w zespole profesjonalnych tancerzy nie masz takiej możliwości. Ale w zespole tancerzy-amatorów.., czemu nie?

To wszystko sprawia, że nie rezygnujesz z własnego życia i umiesz postawić na swoim. Daleka jesteś od pracoholizmu, zakupoholizmu, związkoholizmu, bulimii, anoreksji i podobnych problemów kobiet zbyt miłych.
Jednocześnie daleko ci do perfekcjonizmu. Nie chcesz być ani idealną matką, ani idealną partnerką, ani idealną pracownicą, ani idealną kochanką, ponieważ wyznajesz zasadę – Każdego dnia się rozwijam! – i wiesz, że osiągnięcie perfekcji oznacza zamknięcie drogi do rozwoju i stałego podnoszenia jakości. Dlatego potrzebujesz samodzielnie trzymać ster swojego życia. Bo gdy trzymasz ster, żyjesz według własnych standardów.

Przeczytaj poniższą listę i sprawdź, czy już teraz możesz o sobie powiedzieć:

 • Wiem, kim jestem.
 • Wiem, czego chcę.
 • Wiem, jak wiele jestem warta.
 • Wiem, że warto bronić swego zdania.
 • Wiem, że nigdy nikomu nie pozwolę, aby mnie kontrolował.
 • Wiem, że niezależność finansowa jest moją siłą.
 • Wiem, że kluczem do osiągania celów jest stały rozwój.
 • Wiem, że moja indywidualność wymaga szacunku, szanuję także indywidualność innych.
 • Wiem, że jestem niepowtarzalna i jestem tylko z takim mężczyzną, który potrafi docenić moją osobowość.
 • Wiem, że trzymam ster swojego życia.
 • Wiem, że jestem życzliwa i jednocześnie akceptuję, że nie wszyscy muszą mnie lubić.
 • Wiem, że kluczem do uszczęśliwienia innych jest moje własne szczęście.

Gdy już będziesz mogła podpisać się pod większością z tych zdań, w zamian zasiądziesz w rollercoasterze i wyruszysz na oszałamiającą wycieczkę, podczas której, pochłonięta atmosferą ciekawości wielkich odkryć, znajdziesz dla siebie to wszystko, czego szukałaś i jeszcze szukasz.

Przestaniesz przeglądać się w oczach innych ludzi i zaczniesz czerpać swoją siłę ze swego wnętrza. Staniesz oko w oko z własnymi wadami i słabościami, zmierzysz się z demonami przeszłości. Dostaniesz do ręki narzędzia, które, jak dotąd, były niedostępne dla miłych kobiet, a kobiety przebojowe płaciły wysoką cenę za to, że po nie sięgały.

Otwartość, elastyczność, pewność siebie

Jeśli tylko jesteś otwarta na zmiany, na nowo odkryjesz swoją pewność siebie, zaufasz sobie i zbudujesz poczucie własnej wartości niezależnie od tego, czy się to komuś podoba czy nie. A pewność siebie i wysoka samoocena to baza do odniesienia sukcesu. Dokładnie takiego, jaki jest dla Ciebie najważniejszy: rodzina, własna firma, awans… zawsze harmonia i równowaga. Ty decydujesz.

Z pazurem i z pasją! Czy jest lepszy prezent, jaki sama sobie możesz podarować?


Co jeszcze możesz zrobić?
Komentarze, jak zwykle, do Twojej dyspozycji.
Możesz także udostępnić wpis czy infografikę w SM, za co z góry dziękuję!

A jeśli jeszcze nie zasubskrybowałaś Newslettera z Pasją, a wpisy na blogu są dla Ciebie interesujące, zapisz się na listę subskrybentek » tutaj.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

eight + 13 =