Dawno, dawno temu, podczas Bardzo Ważnego Szkolenia jeden z Uczniów zwrócił się do Mistrza – Mistrzu, mam wokół siebie mnóstwo elektronicznych urządzeń, kalendarzy, przypominaczy, aplikacji, organizerów, jeżdżę coraz szybszymi samochodami, w mgnieniu oka mogę nawiązać kontakt z niemal każdą osobą na ziemi, i zamiast rozkoszować się wolnymi chwilami tylko dla siebie, wciąż gnam z prądem umykających dni i cierpię na notoryczny brak czasu. Co mam zrobić, żeby odzyskać tracone każdego dnia godziny?

Cała grupa wstrzymała oddech, w oczekiwaniu patrząc na Mistrza. Każdy miał wielką nadzieję dowiedzieć się wreszcie, co może  odczarować zabieganą rzeczywistość i sprawić,  że wreszcie znajdą czas zawsze i na wszystko.

Mistrz tymczasem postawił na stole duży słój, a obok kilka dużych kamieni i ostrożnie zaczął nimi napełniać słój. Gdy wypełnił go po same brzegi, zapytał grupę – Czy ten słój jest pełny?

Cała grupa zgodnie odpowiedziała – Tak! – Naprawdę? – zapytał Mistrz i wyciągnął woreczek ze żwirem. Zaczął go wsypywać do słoja. Żwir wypełniał luki pomiędzy kamieniami. Wtedy zapytał jeszcze raz – Czy ten słój jest pełny?

– Chyba nie – ostrożnie zaczął jeden ze śmielszych uczestników szkolenia. – Świetnie! – odparł Mistrz i wyciągnął drugi woreczek, tym razem z piaskiem, i zaczął wsypywać go do słoika. Piasek wypełniał przestrzeń pomiędzy kamieniami i żwirem. Mistrz znów zapytał – Czy słój jest pełny?

Uczestnicy spojrzeli po sobie i każdy z nich bąknął pod nosem – Nie! 

– Zgadza się – powiedział Mistrz i zaczął wlewać do słoja wodę z butelki. – Jakie są wnioski z takiej demonstracji? – zapytał. – Czy gdybym najpierw wsypał piasek mógłbym włożyć tyle kamieni?  

– Oczywiście, że nie! – co do tego byliśmy zgodni.

Mistrz rzekł więc do nas – Kamienie, które umieszczałem w słoju, to są wasze priorytety. Tylko dlatego mogłem w nim zmieścić jeszcze żwir, piasek i wodę. I tylko wy decydujecie, które sprawy są dla was najważniejsze. Wy także musicie najpierw znaleźć swoje kamienie, bo inaczej nie uda się wam umieścić ich w słoju. Nie zajmujcie się rzeczami, które nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia, nie zwracajcie uwagi na żwir, piasek czy wodę, gdyż nie starczy wam czasu na rzeczy wielkie i istotne.

Prezentacja Mistrza nie trwała dłużej niż 10 minut. Każdy z Uczniów zamyślił się na kolejne 10 minut. I każdy zadawał sobie pytanie – A czy ja znam swoje kamienie? Czy ja kiedykolwiek zadawałem sobie to ważne pytanie?

Bezkompromisowe Zarządzanie Sobą w Czasie

To szkolenie, podczas którego poznajemy najbardziej skuteczne techniki zarządzania czasem.  Od zarządzania czasem przechodzimy do zarządzanie energią czyli magicznych sztuczek najbardziej efektywnych sprinterów, którzy potrafią mieć czas zawsze, wszędzie i na wszystko, co stanowi prawdziwą istotę ich życia. Odpowiadamy sobie przy tym na pytanie, co dla nas oznacza słowo – Wszystko.

Uczymy się technik koncentracji na zadaniu „tu i teraz”, poznajemy stan flow, definiujemy nawyki, które powinnyśmy w sobie zmienić, by efektywnie zarządzać czasem i te, które są tak skuteczne i użyteczne, że powinniśmy wciąż i wciąż je wzmacniać. Uczymy się wreszcie walczyć ze dziesięciogłowym smokiem czyli nieskończoną listą pożeraczy czasu, które czyhają na nas na każdym rogu z kawą.

Wampirom energetycznym mówimy STOP, budujemy użyteczne przekonania na temat siebie w czasie i posiadania go w ilościach wystarczających oraz nieustannego sięgania po więcej! I dowiadujemy się wreszcie, dlaczego tak lubimy przerywać sobie Bardzo Ważne Zajęcie, by sprawdzić skrzynkę e-mail.

Jednym słowem: to szkolenie pełne poznawania siebie, przekraczania granic, barier i samoograniczań.

Tym samym okrzyk podszyty grozą:
– Ależ ja mam czasu na nic, jestem taka zabiegana! – już przestał być modny! Teraz stawiamy na świadome wybory i realizację priorytetów.

Najbliższe szkolenie Bezkompromisowe Zarządzanie Sobą w Czasie (i Organizacja Czasu Pracy) odbędzie się już niebawem w Warszawie. Chcesz poznać szczegóły i wziąć udział, kliknij » tutaj

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

16 + five =