Zdanie proste to podmiot, orzeczenie i kropka. Codzienność składa się z podmiotu, orzeczenia i kropki.  Codzienność składa się ze zdań prostych. U niektórych ludzi także ze zdań złożonych, ale to coraz węższa grupa, niestety.

Zdania proste dobrze okrasić przymiotnikami. Właściwymi przymiotnikami. Te „właściwe” malują świat na kolorowo, podczas gdy pozostałe odbierają i radość, i apetyt na życie.

Te skrzydlate…

Ostatnio zdumiał mnie fakt, jak wielu osobom problem sprawia wypisanie 60 przymiotników, którymi określiliby samych siebie. Jak można zgadnąć, ta trudność dotyczy wyłącznie kolorowych, malowniczych, trzpiotowatych, lekkich, swobodnych i otwartych przymiotników. Takich, po których skrzydła same rozkładają się do lotu. Takich, dzięki którym uśmiechamy się do siebie w lustrze, a oczy rozbłyskują iskrami.

.. i te szaro-bure

Ale na hasło – Teraz wypisz 60 szaro-burych i ponurych przymiotników, którymi opisałabyś sama siebie – większość ochoczo chwyta za pióro.

Mój zestaw powstał spontanicznie

Stworzyłam go, gdy chmury zasłaniały słońce, a deszcz dzwonił w blaszane parapety. Otulona ciężkim  brzmieniem Led Zeppelin wypiłam przy tym dwa kubki ciepłej wody imbirowej. I wiem, że po kubku kawy mogłabym dopisać kolejne 108 słów, ale zostawiam to – tobie.

Co możesz dalej z tym zrobić?
Pobierz obrazek, wydrukuj i kolorowym pisakiem podkreśl słowa najbardziej opisujące ciebie. Takie, od których uśmiecha się do ciebie twoja przyszłość.

 

pobierz_i_dzialaj_200px

108 skrzydlatych przymiotników

Dobrej zabawy!

 


Podoba Ci się ten pomysł?
Podziel się z innymi na Facebooku, udostępnij zdjęcie w Pintereście, wyślij przyjaciółce, napisz komentarz

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

fourteen + 12 =