Zdanie proste to podmiot, orzeczenie i kropka. Codzienność składa się z podmiotu, orzeczenia i kropki.  Codzienność składa się ze zdań prostych. U niektórych ludzi także ze zdań złożonych, ale to coraz węższa grupa, niestety.

Zdania proste dobrze okrasić przymiotnikami. Właściwymi przymiotnikami. Te “właściwe” malują świat na kolorowo, podczas gdy pozostałe odbierają i radość, i apetyt na życie.

Te skrzydlate…

Ostatnio zdumiał mnie fakt, jak wielu osobom problem sprawia wypisanie 60 przymiotników, którymi określiliby samych siebie. Jak można zgadnąć, ta trudność dotyczy wyłącznie kolorowych, malowniczych, trzpiotowatych, lekkich, swobodnych i otwartych przymiotników. Takich, po których skrzydła same rozkładają się do lotu. Takich, dzięki którym uśmiechamy się do siebie w lustrze, a oczy rozbłyskują iskrami.

.. i te szaro-bure

Ale na hasło – Teraz wypisz 60 szaro-burych i ponurych przymiotników, którymi opisałabyś sama siebie – większość ochoczo chwyta za pióro.

Mój zestaw powstał spontanicznie

Stworzyłam go, gdy chmury zasłaniały słońce, a deszcz dzwonił w blaszane parapety. Otulona ciężkim  brzmieniem Led Zeppelin wypiłam przy tym dwa kubki ciepłej wody imbirowej. I wiem, że po kubku kawy mogłabym dopisać kolejne 108 słów, ale zostawiam to – tobie.

Co możesz dalej z tym zrobić?
Pobierz obrazek, wydrukuj i kolorowym pisakiem podkreśl słowa najbardziej opisujące ciebie. Takie, od których uśmiecha się do ciebie twoja przyszłość.

 

pobierz_i_dzialaj_200px

108 skrzydlatych przymiotników

Dobrej zabawy!

 


Podoba Ci się ten pomysł?
Podziel się z innymi na Facebooku, udostępnij zdjęcie w Pintereście, wyślij przyjaciółce, napisz komentarz

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

sixteen + 14 =

Powiązane Posty

więcej Magicznych Słów

Magiczne słowa: lubię poniedziałki

  Możecie się ze mną nie zgodzić, ale postawię tezę, że “Ważne jest to, co się wydarza. Ale znacznie ważniejsze jest to, jakie sama nadajesz temu znaczenie.” Chcecie potwierdzenia? Proszę bardzo, poniedziałkowy poranek. Budzik dzwoni Czytaj więcej…

więcej Magicznych Słów

Magiczne Słowa: Moje życie dzieje się teraz

Wiele ludzi zachowuje się tak, jakby ich życie było tylko próbą generalną, po zakończeniu której dopiero nastąpi premiera. Wypełniają je niedbałym pośpiechem i rzeczami nieistotnymi, a sprawy naprawdę ważne odkładają na później. Tylko kiedy jest to “później”? Odpowiedź Czytaj więcej…

To Takie Proste

Magiczne Słowo: Żałuję

Na wykładzie siedzi prawie sto osób. Wszyscy w skupieniu słuchają słów profesora, robią notatki. Zadają pytania, dyskutują. To studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mają ponad 60 lat, a więc starzeją się ich ciała, dusze, umysły. Ale czy na pewno? Czytaj więcej…